Monday, June 6, 2011     17:19

Haydar ÇAMALAN - YMM

Haydar Çamalan 1963 yılında Çorum’da doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Ankara Mamak’ta tamamladı. Lise Eğitimini 1981 yılında yatılı öğrenci olarak Diyarbakır’da bitirdi. Aynı Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Personeli olarak İstanbul’da mecburi hizmete başlatıldı. Sağlık Personeli olarak koruyucu sağlık hizmetlerinde İstanbul Kırıkkale ve Ankara bölgelerindeki Sağlık Ocaklarında 1992 yılına kadar çalıştı.

1988 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünden Mezun oldu. 1992 Yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenliği’ne atandı. Vergi Denetmeni olarak Adana ve İstanbul’da 2006 Yılına kadar çalıştı. 2004 Yılında Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarında başarı gösterip Yeminli Mali Müşavir oldu. 2006 yılından itibaren Yeminli Mali Müşavir Olarak çalışmaktadır.

Yeminli Mali Müşavir olarak Arda Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim 2016 yılına kadar devam eden ortaklık ilişkisine son vererek aynı yıl kendi ofisinde bağımsız olarak çalışmaya başlamıştır.

2011 yılında SPK Bağımsız Denetim Lisansını almıştır. Bu lisans ile BDDK-EPDK-SDK düzenlemelerine tabi firmaların denetim yetkisini almıştır.

Kamu Gözetim Kurulu’nun (KGK) faaliyete geçmesiyle yapılan Bağımsız Denetçi lisanslama sınavlarında başarı olarak tam yetkili Bağımsız Denetçi olarak Denetçi Kütüğüne kaydı yapılmıştır.

DMO ve TUBİTAK akreditasyonu mevcuttur.

Bağımsız Denetim çalışmalarına 2008 yılında CH İNTERNATİONAL TÜRKEY EGE BAĞIMSIZ DENETİM AŞ bünyesinde başlamış olup halen Fransa orijinli GROUPE LAVIALE SOHACA ile işbirliği içinde GÜNCEL BAĞIMSIZ DENETİM AŞ sorumlu ortak baş denetçi olarak dürdürmektedir